Lista nominală a premianților

Concursului de matematică „Turnamentele de Paști”

23 aprilie 2016

CLASA I

LOCUL I

  1. Purice Daniel
  2. Postica Carmina
  3. Angheluța Damian
  4. Șimcenco Bogdan

LOCUL II

  1. Gurghiș Cătălina
  2. Cherdevară Dragoș
  3. Bolgari Sava
  4. Tanas Andrei
  5. Rusica Bogdan
  6. Lazarev Loredana

LOCUL III

  1. Dorogan Damian
  2. Ciorbă Ionuț
  3. Șofranschi Sofia
  4. Cataraga Vasile
  5. Moraru Alexandra
  6. Șendrea Robert
  7. Ciorbă Lia
  8. Manciu Mihail

MENȚIUNE

  1. Șterbeț Edgard
  2. Lazarev Nicoleta
  3. Anisimenco Arteom
  4. Severovan Ilinca
  5. Postplachi Andreea

 

CLASA A II-A

LOCUL I

  1. Siviroveanu Alexandru, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Barbuța Robert, Liceul Teoretic „Miguel de Cervantes Saavedra”
  3. Zastînceanu Theodor, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  4. Lungu Alexandru, Școala primară nr.83 „Grigore Vieru”
  5. Ignatov Marius, Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”

LOCUL II

  1. Postica Gabriel, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Mihaila Andrei-Ionuț, Instituţia Privată de Învăţămînt Liceul Teoretic „Orizont” (Buiucani)
  3. Scutelnic Vitalina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  4. Bodeanu Ștefan, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  5. Beleuță Amelia, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  6. Marian Alexandru, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

LOCUL III

  1. Țăranu Romina, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  2. Darii Adrian, Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu”
  3. Sopivnic Eugen, Liceul Teoretic „Dante Alighieri”
  4. Blănuță Bianca, Instituția Publică Liceul Teoretic „Liviu Deleanu”
  5. Slobodaniuc Vlad, Liceul Teoretic cu Profil de Arte „Mihail Berezovski”
  6. Cerlat Marius, Instituția Publică Școala primară-grădiniță „Ilie Fulga”
  7. Șestacov Laura, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”
  8. Alexei Mădălina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”

MENȚIUNE

  1. Boico Biatrice, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Țurcan Alina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  3. Lungu Simona, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  4. Ciobanu Alexandra, Instituţia Privată de Învăţămînt Liceul Teoretic „Orizont” (Buiucani)
  5. Banaga Ovidiu, Liceul de Limbi Moderne și Tehnologii Informaționale „Socrate”
  6. Ursachi Alexandru, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  7. Rusu Bianca, Instituția Publică Liceul Teoretic „Alexandru cel Bun”
  8. Codreanu Ștefan, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  9. Cosoi Ioan, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”

 

CLASA A III-A

LOCUL I

  1. Mogorean Crina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Gheorghiță Elena, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  3. Balan Ionela, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”

LOCUL II

  1. Barbaroș David, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  2. Moșneaga Cleopatra, Instituţia Privată de Învăţămînt Liceul Teoretic „Orizont” (Buiucani)
  3. Filat Bianca, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  4. Graur Mihaela, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  5. Gafton Alexandra, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  6. Miron Bianca, Liceul Teoretic „Ion Vatamanu”, or.Strășeni

LOCUL III

  1. Iurcu Victor, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Iasinschi Andreea, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  3. Rusu Nicole, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  4. Burcă Dorin, Liceul Teoretic „George Meniuc”
  5. Gîrneț Erica, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”
  6. Cristea Agnea, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  7. Ambroci Gabriel, Școala primară nr.82
  8. Mihaescu Marius, Liceul de Limbi Moderne și Management
  9. Ciocan Alina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Petru Rareș”
  10. Borș Constantin, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  11. Chetruș Casandra, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  12. Ciupercă Andrei, Liceul de Limbi Moderne și Tehnologii Informaționale „Socrate”

MENȚIUNE

  1. Agachi Ana, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  2. Paiu Arina, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  3. Berzan Alexandru, Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu”
  4. Zmeu Sandu, Instituția Publică Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
  5. Mihail Cristian, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”
  6. Borta Cătălina, Școală primară-grădiniță nr.226
  7. Sobețki Victor, Liceul de Limbi Moderne și Management
  8. Popovici Alin-Gabriel, Instituția Publică Liceul Teoretic „Liviu Deleanui”
  9. Lichii Antonela, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  10.  Triboi Veronica, Instituția Publică Liceul Teoretic „Petru Rareș”
  11. Chetrușca Călin, Liceul de Limbi Moderne și Tehnologii Informaționale „Socrate”
  12. Triboi Veronica, Instituția Publică Liceul Teoretic „Petru Rareș”

 

CLASA A IV-A

LOCUL I

  1. Ostrov Alina, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  2. Țurcan Nicolae, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”

LOCUL II

  1. Nicula Rebeca, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  2. Florea David
  1. Jechiu Leonard, Liceul Teoretic „Ion Creangă”

LOCUL III

  1. Baerle Adrian, Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani”
  2. Marian Mădălina, Instituţia Publică Şcoala primară-grădiniţă nr.199
  3. Efros Bogdan, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  4. Eșanu Mihai, Instituţia Privată de Învăţămînt Liceul Teoretic „Orizont” (Buiucani)

MENȚIUNE

  1. Sopivnic Evelina, Liceul Teoretic „Dante Alighieri”
  2. Terenti Afanasie, Instituția de Învățământ Liceul „Litterarum”
  3. Barbu Taisia, Instituția de Învățământ Liceul „Litterarum”
  4. Rusu Ina, Liceul de Limbi Moderne și Management
  5. Bolgari Ștefan, Școala Primară de Creativitate și Inventică „Prometeu-Junior”
  6. Babuc Constantin, Liceul Teoretic „George Meniuc”

 

CLASA A V-A

LOCUL I

  1. Vorona Victor, Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu”

LOCUL II

  1. Izbaș Ana-Maria, Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi”
  2. Bahov Dragoș, Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”

LOCUL III

  1. Paiu Victor
  2. Calac Arina, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”
  3. Lupan Andreea, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”
  4. Luca Victor
  5. Vlas Arsenie, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

MENȚIUNE

  1. Alaxandriuc Alexandru
  2. Pușcașu Ana
  3. Malai Cătălin
  4. Rotari Adriana
  5. Leancă Leon, Gimnaziul ,,M. Eminescu”, or.Telenești
  6. Ploteanu A.
  7. Cerneanu Grigore, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  8. Covali Francesca, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”
  9. Dodon Mihaela
  10. Chișca Valensia
  11. Bahov Victoria, Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”
  12. Pancu Vlad, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

CLASA A VI-A

LOCUL I

  1. Anisimenco Veaceslav, Instituția Publică Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
  2. Socolov Taisia

LOCUL II

  1. Filat Fabian, Instituția Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret”
  2. Ghereg Nichita, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  3. Diaconu Cristi, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”
  4. Botnari Daniel, Liceul Teoretic „Gaudeamus”

LOCUL III

  1. Dorogan Ștefan
  2. Gîrlea Valeriu
  3. Antoci Iulian, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  4. Țurcan Dan, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  5. Mehryar Roxana, Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Prim”

MENȚIUNE

  1. Bogdea Horia-Lucian
  2. Pșenicnîi Valerian, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  3. Florea Vasile, Valerian, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  4. Mihaila Mihai, Onstituția Publică Liceul Teoretic ,,M. Eliade”
  5. Șarov Andrei, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  6. Postovan Camelia, Valerian, Liceul Teoretic „Ion Creangă”

 

CLASA A VII-A

LOCUL I

  1. Pascaru Adelin, Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul”

LOCUL II

  1. Cicala Anastasia, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  2. Mîrza Cristina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  3. Lișița Corina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  4. Melnic Anastasia

LOCUL III

  1. Casian Oxana, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  2. Gorgos Ailin, Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Prim”

MENȚIUNE

  1. Caisîn Ivan, Liceul Teoretic „Boris Dînga”, oraşul Criuleni
  2. Caisîn Alexandrina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
  3. Romaniuc Dan, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  4. Cozlov Alexandru
  5. Dîrțu Maxim
  6. Lupan Nicoleta
  7. Terenti Mihai
  8. Druță Nicolae
  9. Bodean Alexandru, Liceul Teoretic „Ion Creangă”
  10. Bercu Iulian, Instituția Publică Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
  11. Calcăi Andreea
  12. Nogailîc Vadim, Liceul Teoretic „Iulia Hașdeu”

 

CLASA A VIII-A

LOCUL I

  1. Babin Claudiu, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

LOCUL II

  1. Iftimi Daniela, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”
  2. Zvizdenco Adrian, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

LOCUL III

  1. Beleuță Teodor, Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Prim”

MENȚIUNE

  1. Racinschi Ana-Maria, Instituţia Publică Liceul Teoretic „Elena Alistar”
  2. Moroz Natalia, Instituția Publică Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
  3. Ciobanu Dorin, Liceul Teoretic „George Meniuc”
  4. Albu Nina, Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi”
  5. Prodan Alexandra, Instituția Publică Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”
  6. Nicolaescu Cătălina, Instituția Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret”

 

CLASA A X-A

LOCUL I

  1. Țîju Camelia, Instituția Publică Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”

LOCUL III

  1. Mîrza Adrian

MENȚIUNE

  1. Gînju Dumitru, Liceul Teoretic „Mihai Marinciuc”
  2. Vasilcan Adrian, Instituția Publică Liceul Teoretic „Traian”
Categories: NOUTĂŢI