Turnamente de Crăciun, ediția a XXIV-a

CLASA I

Locul I

  1. Gîrbu Nicolae, LT „Academia Copiilor”
  2. Popescu Maria, ȘPCI „Prometeu-Junoir”

Locul II

  1. Ojog Gabriel, IPÎLT „Orizont”
  2. Bîrcă Andreea, IPÎLT „Orizont”
  3. Stegărescu Ruxandra, LT „Mihai Eminescu”
  4. Cocu Cristian, IPLT „Ștefan cel Mare”
  5. Sosna Alexandru, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  6. Ceban Bogdan, IPLT „Ștefan cel Mare”

Locul III

  1. Ojog Luca, IPÎLT „Orizont”
  2. Moleșteanu Anastasia, IPÎLT „Orizont”
  3. Ababii Teo, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  4. Untilă Robert, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  5. Gâlca Andrei, LT „Gheorghe Asachi”
  6. Ursan Patrik, IPLT „Ștefan cel Mare”
  7. Darii Bianca, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  8. Adam Marius, LT „Dante Alighieri”
  9. Mogorean Marinela, IPLT „Mihail Viteazul”
  10. Scurtu Nichita, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  11. Bostan Bianca, IPLT „Mihai Viteazul”

Mențiune

  1. Rusnaciuc Anisia, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  2. Prodan Marian, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
  3. Adam Alexandru, LT „Dante Alighieri”
  4. Cecan Marinela, IP Școala-grădiniță nr.152 „Pas cu pas”
  5. Toma Arina, IPLT „Onisifor Ghibu”

CLASA a II-a

Locul I

  1. Botnari Ionela-Mirela, Școala primară nr.82
  2. Postolachi Sebastian-Nicolae, LT „Dante Alighieri”
  3. Danu Paulina, IPLT „Onisifor Ghibu”

Locul II

  1. Chetruș Beatris, IPLT „Mihai Viteazul”
  2. Cojocari Andreea, ȘPCI „Prometeu-Junior”
  3. Untilov Bogdan, LT „Dante Alighieri”
  4. Chilaru Vladimir, IP Școala-grădiniță nr.152 „Pas cu pas”
  5. Lupașcu Valentin, LT „Dante Alighieri”

Locul III

  1. Topală Vlada, IPLT „Mihai Viteazul”
  2. Panfile Paula, IPLT „Ginta Latină”
  3. Șandrean Andreea, IPLT „Ștefan cel Mare”
  4. Rijac Alexandra, IPLT „Ștefan cel Mare”
  5. Grumeza Bogdan, IPLT „Mihai Viteazul”
  6. Cojocaru Alexandru, LT „Ion Creangă”

Mențiune

  1. Guțan Octavian, Școala primară nr.82
  2. Nedelea Alexandrina, IPLT „Mihail Kogălniceanu”
  3. Glavațchi Gheorghe, ȘPCI „Prometeu-Junior”
  4. Lebădă Felicia, Școala primară nr.82
  5. Verejan Nicolae, LT „Mihail Sadoveanu”
  6. Tomșa Matei, IPLT „Ștefan cel Mare”
  7. Selivanov Teodor, IP Școala-grădiniță nr.152 „Pas cu pas”
  8. Pahomi Dragoș, LT „Orizont”
  9. Caragacean Dan, IPLT „Mihail Kogălniceanu”
  10. Șarpe Denis, Școala primară nr.82
  11. Pavlovschi Laurențiu, LT „Orizont”
  12. Iavorschi Sebastian, LT „Dante Alighieri”
  13. Mornealo Vlada, LT „Dante Alighieri”
  14. Brașovanu Ecaterina, Școala primară nr.82

CLASA a III-a

Locul I

  1. Toma Maxim, IPLT „Onisifor Ghibu”
  2. Tanas Andrei, IPLT „Mihai Viteazul”
  3. Manole Bogdan, LT „Dante Alighieri”

Locul II

  1. Smochină Vlad, LT „Academia Copiilor”
  2. Grosu Cătălina, ȘPCI „Prometeu-Junior”
  3. Gurghiș Cătălina, IPLT „Mihai Viteazul”
  4. Ursachi Beatrice, LT „Dante Alighieri”
  5. Moțpan Liviu, Gimnaziul Șeliște

Locul III

  1. Druguș Daniela, IPLT „Petru Rareș”
  2. Angheluța Damian, ȘPCI „Prometeu-Junior”
  3. Șofransky Sofia, LT „Danti Alighieri”

Mențiuni

  1. Buza Laurențiu, Școala primară-grădiniță „Antonin Ursu”
  2. Basoc Dorin, IPLT „Mircea Eliade”
  3. Poia Xenia, IPLT „Mihai Viteazul”
  4. Știrbu Daniel, Școala primară-grădiniță „Antonin Ursu”
  5. Grumeza Nicolai, LT „Mihai Eminescu”
  6. Puiu Evelina, LT „Dante Alighieri”
  7. Ursachi Patricia, LT„Dante Alighieri”
  8. Movileanu Gabriel, Școala primară-grădiniță „Antonin Ursu”
  9. Ivaniuc Ștefan, ȘPCI „Prometeu-Junior”
  10. Moraru Alexandra, LT „Gheorghe Asachi ”

CLASA a IV-a

Locul I

  1. Cerlat Marius, IP Școala primară-grădiniță „Ilie Fulga”
  2. Barbuța Robert, LT „Miguel de Cervantes Saavedra”

3,   Șestacov Laura, LT „Mihai Eminescu”

  1. Blănuță Bianca, IPLT „Liviu Deleanu”
  2. Darii Amelia,  ȘPCI „Prometeu-Junior”

Locul II

  1. Chihai Mihail, LT „Dante Alighieri”
  2. Scutelnic Vitalina, IPLT „Mihai Viteazul”

Locul III

  1. Snegur-Madan Mihai, LT „Dante Alighieri”
  2. Russu Dariana, IPÎLT „Orizont”

Mențiuni

  1. Cotorbai Alexandru, IP Școala-grădiniță nr.152 „Pas cu pas”
  2. Aluchi Tiberiu, IPLT „Principesa Natalia Dadiani”
  3. Țăranu Romina, ȘPCI „Prometeu-Junior”

CLASA a V-a

Locul I

  1. Diaconu Ruxanda, IPLT ,,Mihai Viteazul”
  2. Mogorean Crina, IPLT ,,Mihai Viteazul”

Locul II

  1. Zaporojan Ioan Cătălin, IPLT ,,Mircea Eliade”
  2. Roșca Daniil, LT ,,Mihai Eminescu”

Locul III

  1. Borta Cătălin, IPLT ,,Spiru Haret”
  2. Buză Daniel, IPÎLT ,,Prometeu-Prim”
  3. Gaidău Bogdan, IPLT ,,Vasile Vasilache”
  4. Basiul Alexandra, IPLT ,,Spiru Haret”
  5. Vîlcu-Bajurean Andrei, LT ,,Ion Creangă”
  6. Curmei Ion, LT ,,Petru Zadnipru”
  7. Sandu Ruxanda, IPLT ,,Spiru Haret”

Mențiune

  1. Borș Constantin-Mihai, IPÎLT ,,Prometeu-Prim”
  2. Barbaroș David, IPÎLT ,,Prometeu-Prim”
  3. Eriomenco Marius, LT ,,Gaudeamus”
  4. Iusico Kevin, IPLT ,,Mircea Eliade”
  5. Băleanu Andrei, PÎLT ,,Prometeu-Prim”
  6. Anton Diego, IPLT ,,Mircea Eliade”
  7. Gheorghiță Elena, LT ,,Ion Creangă”
  8. Bădărău Roland, IPÎLT ,,Prometeu-Prim”
  9. Bostan Sanda, IPÎLT ,,Prometeu-Prim”

CLASA a VI-a

Locul II

  1. BaerleAdrian, IPLT,,Principesa Natalia Dadiani”
  2. Barbu Taisia, IÎ Liceul „Litterarum”
  3. Babuc Constantin, LT „George Meniuc”
  4. Palazov Chiril, IPLT „Mircea Eliade”

Locul III

  1. Eșanu Mihai, IPLT „Mircea Eliade”
  2. Mutu Adrian, LT „Ion Creangă”
  3. Miron Georgeta, LT „Dante Aligheri”
  4. Curmei Andrei, IPLT „Petru Zadnipru”

Mențiune

  1. Calcatinge Dumitru, LT „Dante Alighieri”
  2. Cîșlari Bianca, LT „Dante Alighieri”
  3. Terenti Afanasie, IÎ Liceul „Litterarum”
  4. Caraman Simona, IPLTPA „Mihail Berezovschi”
  5. Ermicioi Corina, LT „Dante Alighieri”
  6. Florea David, LT „Dante Alighieri”
  7. Djandjgava Nichita, IPÎ LT „Orizont”

CLASA a VII-a

Locul II

  1. Barburoș Maria, LT „Nicolae Iorga”
  2. Vlas Arsenie, IPLT „Mircea Eliade”

Locul III

  1. Ivanov Maria Mădălina, LT „Gaudeamus”
  2. Țurcan Cristian, LT „Gheorghe Asachi”

Mențiune

  1. Ploteani Augustin, LT „Gaudemus”
  2. Cerneanu Grigore, LT „Ion Creangă”
  3. Calac Arina, IPLT „Mircea Eliade”

CLASA a VIII-a

Locul I

  1. Țurcan Dan, LT „Ion Creangă”
  2. Botnari Daniel, LT „Gaudemus”

Locul II

  1. Ghereg Nichita, IPLT „Mihai Viteazul”
  2. Diaconu Cristi, IPLT „Mihai Viteazul”

Locul III

  1. Carp Nicoleta, LT „Ion Creangă”
  2. Borș Teodor, LT „Ion Creangă”

Mențiune

  1. Dorogan Ștefan, IPLT „Mihai Viteazul”

CLASA a IX-a

Locul I

  1. Casian Oxana, IPLT„Mircea Eliade”
  2. Terenti Mihai, LT „Mihai Eminescu”

Locul III

  1. Balan Artiom, IPLTPA „Mihail Berezovschi”

Mențiune

  1. Cicala Anastasia, LT „Ion Creangă”
  2. Mîrza Cristina, IPLT „Alexandru Ioan Cuza”
  3. Guțu Dana, IPLT „Mircea Eliade”

 

CLASA a X-a

Locul II

  1. Leșcenco Victor, IPÎLT„Orizont”

Locul III

  1. Zota Victor, IPLTPA „Mihail Berezovschi”

FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANŢILOR!