Clasa a II-a

1 Ciobanu Mihai IPLT „Mihai Viteazul” I

2 Albu Adelina IPLT „Mihai Viteazul” I

3 Barnaciuc Marius IPLT „Ștefan cel Mare” I

4 Rusu Vladislav LMTI „Socrate” I

5 Popescu Maria ȘPCI „Prometeu-Junior” I

6 Condrea Răzvan LT „Nicolae Iorga” I

7 Gherman Alexandru LT „Mihail Berezovschi” II

8 Ojog Gabriel LT „Orizont” II

10 Bîrcă Andreea LT „Orizont” II

11 Loghinov Gabriela IPLT „Mihai Viteazul” II

12 Adam Marius LT „Dante Alighieri” II

13 Cojocaru Alexandra ȘPCI „Prometeu-Junior” II

14 Untila Robert ȘPCI „Prometeu-Junior” II

15 Rusnac David IPLT „Ștefan cel Mare” II

16 Cocu Cristian IPLT „Ștefan cel Mare” II

17 Svîrnei Cosmin LT „George Meniuc” II

18 Ciolacu Valeria Școala-grădiniță nr.152 „Pas cu Pas” II

19 Bostan Nicolae LT „Litterarum” II

20 Efros Lorena ȘPCI „Prometeu-Junior” III

  1. Mogorean Marilena IPLT „Mihai Viteazul” III

22 Gîrbu Nicolae LT „Litterarum” III

23 Zanfirova Milena LT „George Meniuc” III

Potereanu Andreea LT „Mihail Eminescu” III

Vasilache Cleopatra IP Școala-primară „Ilie Fulga” III

Loghinov Mirabela IPLT „Mihai Viteazul” III

Sorocean Marinela IPLT „Ștefan cel Mare” III

Șciucichin Ecaterina LT „George Meniuc” III

Nemțanu Magdalena LT „Orizont” M

Traistă Ariadna LT „Dante Alighieri” M

Carpatiuc Marius LT „George Călinescu” M

Stratu Sofia IPLT „Principesa Natalia Dadiani” M

Oțel Călin LT „Mircea Eliade” M

Dodiță Ilie LT „Ion Creangă” M

Cebotari Karina ȘPCI „Prometeu-Junior” M

Mantu Ștefan ȘPCI „Prometeu-Junior” M

Vizitiu Alexandru LT „Mircea Eliade” M

Mugureanu Vladimir LT „Ion Creangă” M

Rațoi Marinela LT „Mihail Sadoveanu” M

Curusi Bogdan LT „Litterarum” M

Efros-Ploșniță Mădălina ȘPCI „Prometeu-Junior” M

Ojog Luca LT „Orizont” M

Adam Alexandru LT „Dante Alighieri” M

 

Clasa a III-a

 

Franco Andreea IPLT ,,Ștefan cel Mare” locul I

Danu Paulina IPLT ,,O.Ghicu” locul I

Șandrean Andreea IPLT ,,Ștefan cel Mare” locul I

Mărginean Dragoș ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul I

Rîjac Alexandra IPLT ,,Ștefan cel Mare” locul I

Postolachi Sebastian IPLT ,,Dante Alighieri” locul I

Josan Cristian IPȘP ,,G.Vieru” locul II

Nedelea Alexandrina IPȘP ,,G.Vieru” locul II

Grosu Dumitru IPLT ,,I.Creangă” locul II

Leahu Bogdan IPLT ,,I.Creangă” locul II

Panțîru Perla IPLT ,,Dante Alighieri” locul II

Cojocaru Alexandru IPLT ,,I.Creangă” locul II

Caraianu Nicole IPȘPG ,,Pas cu Pas” locul II

Bîscu Cristian ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Bologan Mircea ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Cojocari Andreea ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Rodideal Gabriel ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Butnariuc Dragoș IPȘPG ,,Pas cu Pas” locul III

Chetruș Beatris IPLT ,,Mihai Viteazul” locul III

Botnari Ionela-Mirela IPȘP ,,G.Vieru” locul III

Tomșa Matei IPLT ,,Ștefan cel Mare” locul III

Rusnac Carolina IPLT ,,M.Eliade” locul III

Delinschi Dragomir IPLT ,,G.Asachi” locul III

Alexei Nicolae IPLT ,,M.Viteazul” Mențiune

Artiomov-Crăciun Mihai IPȘPG ,,Ilie Fulga” Mențiune

Palade Liviu IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Lupașcu Valentin IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Cernat Matei ȘPCI ,,Prometeu Junior” Mențiune

Prisăcaru Beatrice IPȘP ,,G.Vieru” Mențiune

Iachimov Laura IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Iavorschi Sabastian IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Butnaru Arina IPȘP ,,G.Vieru” Mențiune

Panfile Laura IPLT ,,Ginta Latină” Mențiune

Zamăneagră Cristian IPLT ,, Gh. Asachi” Mențiune

Pavlovschi Laurențiu IPLT ,,Orizont” Meniune

Efimenzo Zara IPȘPG ,,Pas cu Pas” Mențiune

 

Clasa a IV-A

Smochină Vladislav locul I

Ghețu Mădălina locul I

Ciorba Lia SPCI ,,Prometeu Junior” locul II

Grosu Cătălina ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul II

Popescu Mihail ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul II

Moțpan Liviu IP LT ,,Seliște” locul II

Șofransky Sofia IPLT ,,Dante Alighieri” locul III

Gurghiș Cătălina IPLT ,,M.Viteazul” locul III

Miron S. locul III

Angheluță Damian ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Ursachi Patricia IPLT ,,Dante Alighieri” locul III

Secrieru Bogdan SPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Moglan Deea-Michelle IPLT ,,Hyperion” locul III

Manole Bogdan IPLT ,,Dante Alighieri” locul III

Mihăluță Sofia ȘPCI ,,Prometeu Junior” locul III

Cojocaru Cătălina IPLT ,,Ginta Latină” locul III

Formusatii Renata IPLT ,,A.I.Cuza” Mențiune

Trohin Matei IPȘPG nr. 152 ,,Pas cu Pas” Mențiune

Tanas Andrei IPLT ,,Mihai Viteazul” Mențiune

Ursachi Beatris IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Bostan Felicia Mențiune

Buza Laurențiu ȘPG ,, A.Ursu” Mențiune

Movileanu Gabriel ȘPG ,, A.Ursu” Mențiune

Toma Maxim IPLT ,,Onisifor Ghibu” Mențiune

Grama Cristi IPLT ,,Ștefan cel Mare” Mențiune

Dorogan Damian IPLT ,,Mihai Viteazul” Mențiune

Edinac Bogdan-Alexandru IPLT ,,M.Kogălniceanu” Mențiune

Purice Daniel IPȘP ,,G.Vieru” Mențiune

 

Clasa a V-a

Scutelnic Vitalina IPLT „Mihai Viteazul” locul I

Șestacov Laura IPLT „Mihai Eminescu” locul I

Barbuța Robert IPLT „Miguel de Cervantes Saavedra” locul I

Cerlat Marius IPLT „Spiru Haret” locul I

Ciobanu Alexandra IPLT „Spiru Haret” locul II

Blănuță Bianca IPLT „Spiru Haret” locul II

Cerlat Adrian IPLT ,,M.Eliade” locul III

Verdeș Ioana IPLT ,,M.Kogălniceanu” locul III

Alexei Mădălina IPLT „Mihai Viteazul” locul III

Darii Camelia LCI ,,Prometeu Prim” Mențiune

Mihăilă Andrei-Ionuț LCI ,,Prometeu Prim” Mențiune

Vasilachi Ștefan IPLT ,,M.Eliade” Mențiune

Evdochimenco Arina IPLT ,,I.Hasdeu” Mențiune

Șehovțova Anastasia IPLT „Liviu Deleanu” Mențiune

Jaloba Mădălina IPLT ,,M.Eliade” Mențiune

Avdahov Arina IPLT ,,Alexandru cel Bun” Mențiune

Țepordei Patricia IPLT ,,N.Iorga” Mențiune

Cotorobai Alexandru IPLT „Mircea Eliade” Mențiune

 

Clasa a VI-a

Creciun Alexandru IPLT ,,Orizont” locul I

Iordachi Bianca IPLT ,,Orizont” locul I

Sfeclă Adrian IPLT ,,Principesa Natalia Dadiani” locul II

Nedelea Călin IPLT ,,M.Kogălniceanu” locul II

Budeci laura LCI ,,Prometeu Prim” locul II

Bordeniuc Ecaterina IPLT ,,Miguel de Cervantes Saavedra” locul III

Covganeț Ilinca IPLT ,,Mihai Eminescu” locul III

Buza Daniel LCI ,,Prometeu Prim” locul III

Curnic Dorin IPLT ,,N.Iorga” Mențiune

Lesco Sebastian LTCI ,,Prometeu Prim” Mențiune

Filat Bianca IPLT ,,S.Haret” Mențiune

Furnică Patricia IPLT ,,S.Haret” Mențiune

Haruță Gabriela IPLT ,,N.Iorga” Mențiune

Bostan Sanda LCI ,,Prometeu Prim” Mențiune

Leahu Bianca-Sofia IPLT ,,Ion Creangă” Mențiune

Cărpineanu Alexandra IPLT ,,N.Iorga” Mențiune

Diaconu Ruxanda IPLT ,,M.Viteazul” Mențiune

Mogorean Crina IPLT ,,M.Viteazul” Mențiune

Gheorghiță Elena IPLT ,,Ion Creangă” Mențiune

Agachi Ana IPLT ,,Ion Creangă” Mențiune

Lungu Vladislav IPLT ,,S.Haret” Mențiune

Meleca Cristina IPLT ,,N.Iorga” Mențiune

Boțan Diana IPLT ,,Miguel de Cervantes Saavedra” Mențiune

Pojoga Cristian IPLT ,,Ștefan cel Mare” Mențiune

Gaidău Bogdan IPLT ,,Vasile Vasilache” Mențiune

 

Clasa a VII-a

Baerle Adrian IPLT ,,Principesa Natalia Dadiani” locul I

Darii Paula IPLT ,,Orizont” locul I

Barba Taisia IPLT ,,Litterarum” locul I

Cojocari Cosmin IPLT ,,Dante Alighieri” locul I

Locoman Cătălin IPLT ,,Dante Alighieri” locul I

Manole Ionela IPLT ,,Dante Alighieri” locul II

Cîșlari Bianca IPLT ,,Dante Alighieri” locul II

Rusu Ina LLMM Locul II

Popov Bianca IPLT ,,Litterarum” Locul III

Mutu Adrian IPLT ,,Ion Creangă” Locul III

Darie Cristian IPLT ,,Sireț” Locul III

Efros Bogdan LCI ,,Prometeu Prim” Locul III

Florea David IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Miron Georgeta IPLT ,,Dante Alighieri” Mențiune

Badan Adrian Gimnaziul nr. 53 Mențiune

Iliciuc Ionela LCI ,,Prometeu Prim” Mențiune

Chiricenco Carolina IPLT ,,Dragoș Vodă” Mențiune

Terentii Afanasie IPLT ,,Litterarum” Mențiune

Boldurescu Alexandru IPLT ,,M.Kogălniceanu” Mențiune

Mazur Mihaela IPLT ,,M.Kogălniceanu” Mențiune

Moiseenco Ion IPLT ,,L.Deleanu” Mențiune

Mîrca Alexandru IPLT ,, Miguel de Cervantes Saavedra” Mențiune

David Cristian IPLT ,,S.Haret” Meniune

 

Clasa a VIII-a

Calac Arina IPLT ,,M.Eliade” locul I

Barburoș Maria IPLT ,,N.Iorga” locul II

Aluchi Nicoleta IPLT ,,M.Eliade” locul III

Izbaș Ana-Maria IPLT ,,Gh. Asachi” locul III

Jardan Valeria IPLT ,,Orizont” Mențiune

Gherciu Ilinca IPLT ,,Gh. Asachi” Mențiune

Bujor Alexandru IPLT ,,M.Eliade” Mențiune

Negru Mihaela IPLT ,,N.Dadiani” Mențiune

Toacă Evelina IPLT ,,S.Haret” Mențiune

 

Clasa a IX-a

Ghereg Nichita IPLT ,,M. Viteazul” locul I

Țurcan Dan IPLT ,,I. Creangă” locul II

Botnari Daniel IPLT ,,Gaudeamus” locul II

Filat Fabian IPLT ,,S. Haret” locul III

Diaconu Cristian IPLT ,,M. Viteazul” Mențiune

Florea Vasile IPLT ,,D. Alighieri” Mențiune

Simion Cozmin IPLT ,,D. Alighieri” Mențiune

Musin Vlada IPLT ,,I. Creangă” Mențiune

 

Clasa a X-a

Melnic Anastasia IPLT ,,A.I.Cuza” locul I

Plămădeală Constantin IPLT ,,M.Berezovschi” locul II

Crețu Liuba IPLT ,,Gh. Asachi” locul III

Lupașcu Cristian IPLT ,,Ștefan cel Mare” Mențiune

Toacă Evelina IPLT ,,S.Haret” Mențiune

 

Categories: NOUTĂŢI