Rezultatele Concursului Memorial de Matematică
,,Constantin Spătaru”, ediţia a LXXII-a, 17 noiembrie 2018

Nume, prenume Instituţia Clasamentul
1. Macovei Alexandru Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 1
2. Dorogan Damian IPLT „Mihai Viteazul” 2
3. Bolgari Sava Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 2
4. Bălănel Deea Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 2
5. Topală Mariana Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 2
6. Lisnic Safina Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
7. Soltan Cristian IPLT „Mihai Viteazul” 3
8. Trohin Matei Şcoala Primară nr.152 Pas cu Pas 3
9. Cogâlniceanu Alex Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
10. Tcaciuc Dumitru 3
11. Căpățină Delia Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
12. Ciorbă Lia Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 3
13. Miron Stefan Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” 3
14. Ursachi Beatrice Liceul Teoretic „Dante Alighieri” 3
15. Edinac Bogdan-Alexandru Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” M
16. Gheţu Mădălina Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
17. Moraru Alexandra Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
18. Guţu Ana-Maria Şcoala Primară nr.152 Pas cu Pas M
19. Plăcintă Chiril Gimnaziul nr. 7 M
20. Manole Bogdan Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
21. Corsac Anastasia Liceul Teoretic „N.V.Gogol” M
22. Josan Dragoș Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
23. Luca Iana Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
24. Secrieru Alex Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
25. Poia Xenia IPLT „Mihai Viteazul” M
26. Tanas Andrei Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
27. Gurghiș Cătălina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
28. Lenţa Daria Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
29. Meneț Alexandru Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
30. Mocanu Maria Liceul Teoretic „Dacia” M
31. Palade David Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
32. Tabârţa Alexandra Liceul Teoretic „Dimitre Cantemir” M
33. Ursachi Patricia Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
34. Visan Amelia Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
35. Dabija Bianca Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
36. Delinschi Corina Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
37. Higher Anastasia Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” M
38. Pavaluca Diana Liceul Teoretic „George Meniuc” M
39. Botnari Arina Liceul Teoretic „Dacia” M
40. Guzun Ana Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
41. Mîrza Damian Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
42. Botnari Loredana Liceul Teoretic „Dante Alighiere” M
43. Efros Dragoș Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
44. Mogol Eva – Francesca Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
45. Boguș Cătălin Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
46. Tataru Arina-Maria Instituţia de Învăţământ Liceul „Litterarum” M
47. Cheptine Alisa Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
48. Grama Cristian Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
49. Secrieru Bogdan Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
50. Movilă Iasmina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
51. Grosu Cătălina Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
52. Galer Tudor Şcoala Primară nr.226 M
53. Cojocaru Cătălina Liceul Teoretic „Ginta Latină” M
54. Formusatii Renata Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” M
55. Smochină Vlad Liceul Teoretic „Academia Copiilor” M
56. Buza Laurențiu Școala Primară-Grădiniță ,,Antonin Ursu” M
57. Gafin Valeria LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
58. Nistreanu Lucas Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
59. Dilevschii Mihai Școala Primară-Grădiniță ,,Antonin Ursu” M
60. Bouroșu Ionuț Școala Primară-Grădiniță ,,Antonin Ursu” M
61. Gaiceanu Larri Gimnaziul nr. 7 M
62. Pogor Alexandru LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
63. Tulbure David Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
64. Roșioru Marius Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
65. Grumeza Nicolae Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” M
66. Gafin Alexandrina LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
67. Movileanu Gabriel Scoala Primară-grădiniţă „Antonina Ursu” M
68. Iarovoi Beatrice Şcoala Primară nr.152 Pas cu Pas M
69. Savca Răzvan Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
70. Tofilat Valeria Liceul Teoretic „Titu Maiorescu” M
71. Gîrla Radion LLMTI ,,Socrate” M
72. Angheluţă Damian Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
73. Sîmcenco Bogdan Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
74. Sofranscky Sofia Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
75. Goraș Gabriela Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu” M
76. Cazacu Ion Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
77. Gucov Daniil Liceul Teoretic „Dacia” M
78. Negruță Patricia Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
79. Plămădeală Beatrice Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu” M
80. Selivestru Polina Liceul Teoretic ,,N.M.Spătaru” M
81. Sava Nicoleta Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
82. Griţcan Robert Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
83. Mihăluţă Sofia Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
84. Furculiță Oana Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
85. Lungu Gabriela Liceul Teoretic „Academia Copiilor” M
86. Romaniuc Cristian Liceul Teoretic „George Meniuc” M
87. Cojocaru Dana Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
88. Iabanji Bianca-Maria Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
89. Terzi Dmitrii Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
90. Moglan Deea-Michelle IPLT „Hyperion” M
91. Rebeja Bianca-Lidia Școala Primară-Grădiniță ,,Antonin Ursu” M
92. Zaporojan Damiana Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
93. Calancea Damian Scoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
94. Gamurar Vlada Școala Primară-Grădiniță ,,Antonin Ursu” M
95. Molocilî Vadim LT ”Milescu Spătaru” M
96. Vedmeniuc Artiom Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” M

Clasa a V-a
Numărul participanților : 206
Nume, prenume Instituţia Clasamentul
97. Barbuța Robert LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” 1
98. Blănuță Bianca Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Spiru Haret” 1
99. Ciobanu Alexandra Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Spiru Haret” 1
100. Dumbrăveanu Tudor Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 2
101. Juraveli Ana Maria Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 2
102. Bordei Alexandru Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 2
103. Garștea Irina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” 3
104. Banaga Ovidiu Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
105. Nastas Oscar Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
106. Strelciuc Dorin Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” 3
107. Vedmediuc Nichita Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
108. Chistol Vlad Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
109. Dadu Bogdan Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
110. Aluchi Tiberiu Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
111. Mihaila Andrei -Ionuț Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
112. Roșca Victoria Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
113. Scutelnic Vitalina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
114. Beleuță Amelia Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
115. Gonța Marius LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
116. Puzur Ghenadie LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
117. Șestacova Laura Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” M
118. Vieru Ilinca Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
119. Bordan Vlada Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Principesa Natalia Dadiani” M
120. Diug Gabriel Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
121. Țurcanu Radu Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
122. Alexei Mădălina Instituția Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
123. Babin Evelina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
124. Bolun Adriana Liceul „Da Vinci” M
125. Burduja Adelina Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
126. Cerlat Marius Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
127. Tcaci Vanesa Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” M
128. Ursachi Alexandru Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
129. Bejan Ilinca LT ,,Columna” M
130. Bordila Victoria Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
131. Chihai Mihai Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
132. Darii Adrian Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
133. Duca Zlata Liceul Teoretic „Gaudeamus” M
134. Său Artemie Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
135. Tomac Bogdan Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
136. Țurcan Daniel Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
137. Evdochimenco Arina Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Spiru Haret” M
138. Cotorobai Alexandru Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
139. Platon Nelly Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Spiru Haret” M
140. Boacă Bogdan Liceul Teoretic cu Profil Real „Mihai Marinciuc” M
141. Ceban Teodora Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
142. Condratiuc Ivan LT ,,D. Cantemir” M
143. Cujbă Maria Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
144. Dodon Bogdan Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
144. Vasilachi Ștefan, IPLT ,,Mircea Elieade” M
145. Frimu Paula Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani” M
146. Jitari Daniela Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani” M
147. Kleinknecht Dorin Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
148. Rusu Darius Liceul Teoretic „Gaudeamus” M
148. Cerlat Adran, IPLT ,,Mircea Eliade” M
149. Ursu Bogdan Liceul „Da Vinci” M
150. Zapșa Anastasia Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
151. Pereteatcu Anastasia Instituţia Publică Liceul Teoretic ,, Spiru Haret” M
152. Țepordei Patricia IPLT ,,Nicolae Iorga” M
153. Dodon Eugeniu IPLT ,,Nicolae Iorga” M
153. Gînju Ștefan IPLT ,,Mihai Marinciuc”

Clasa a VI-a
Numărul participanților : 156

Nume, prenume Instituţia Clasamentul
154. Iordache Bianca Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 1
155. Creciun Alexandru Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 2
156. Leşan Nicoleta Instituţia de Învăţământ Liceul „Litterarum” 2
157. Russu Dumitru Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” 2
158. Bordeniuc Ecaterina LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” 3
159. Rodideal Alexandru Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
160. Corlăteanu Igor Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” 3
161. Buză Daniel Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
162. Coloscov Daniil Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
163. Lungu Vladislav Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
164. Radevici Ilia Liceul Teoretic „Matei Basarab” M
165. Mogorean Crina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
166. Eriomenco Marius Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
167. Argint Ilinca Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
168. Istrati Cristi Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
169. Iurcu Victor Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
170. Nedelcu Dumitru-Ion Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
171. Tofan Cezar Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
172. Nedelea Călin Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” M
173. Ursachi Luca-Gheorghe Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
174. Gafton Alexandra Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
175. Cotruță Augustin Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
176. Jemna David Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
177. Platon Iuliana Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
178. Popovici Alin-Gabriel Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
179. Șuticova Nadejda LT”D. Cantemir” M
180. Chiosa Nichita Liceul „Da Vinci” M
181. Gore Anda Nicoleta Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
182. Mamăliga Ana Liceul Teoretic cu profil de arte „Elena Alistar” M
183. Secrieru Nicu Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
184. Sfeclă Adrian LT Natalia Dadiani M
185. Budeci Laura Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
186. Carauș Mariella IPL Școala Internațională ”Heritage” M
187. Cazacu Mădălina Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
188. Grosu Igor Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandr Puşkin” M
189. Baleanu Andrei Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
190. Borș Constantin Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
191. Brînza Alexandra Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” M
192. Chirilenco Victoria Liceul Teoretic cu Profil Real „Mihai Marinciuc” M
193. Covganeț Ilinca LT ,,M. Eminescu” M
194. Golicov Alexei Liceul Teoretic „Matei Basarab” M
195. Prosii Emilia Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
196. Sîli Milena Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
197. Zvezdenco Vlad Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
198. Moglan Nikita IPLT ,,Iulia Hajdeu” M
199. Leșco Sebastian Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
200. Babei Alexandru Instituția Publică Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” M
201. Chiriac Alexandru Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
202. Curnic Dorin IPLT ,,N. Iorga” M
203. Gutium Mihail Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandr Puşkin” M
204. Țurcan Sabina IPL Școala Internațională ”Heritage” M
205. Boldîrev Timur LT ,,D. Cantemir” M
206. Bufteac Pavel Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
207. Chetruș Casandra Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” M
208. Ignatiev Daniil Liceul Teoretic „Matei Basarab” M
209. Iurco Alina Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
210. Rusu Daniel Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
211. Leahu Bianca-Sofia IPLT ,,Ion Creangă” M

Clasa a VII-a
Numărul participanților : 144
Nume, prenume Instituţia Clasamentul
212. Tărîță Daniela Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 1
213. Babuc Constantin Liceul Teoretic „George Meniuc” 2
214. Degteari Timur LT ,,D. Cantemir” 3
215. Baerle Adrian IPLT “Principesa N.Dadiani” 3
216. Cîșlari Bianca Liceul Teoretic „Dante Alighieri” 3
217. Jechiu Leonard Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
218. Cojocari Cosmin Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
219. Eșanu Mihai Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
220. Lupu Vitalia Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
221. Sochirca Evghenii LT ,,D. Cantemir” M
222. Tarlev Călin Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
223. Ungureanu Ema Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
224. Ermiciov Sofia Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandr Puşkin” M
225. Palei Janeta Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
226. Ostrov Alina Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
227. Barbu Taisia Liceul Teoretic “Literarum” M
228. Chiriac Cristian Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
229. Djandjgava Nichita Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
230. Florea David Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
231. Rusu Ina LLMM M
232. Iliciuc Ionela Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
233. Ghimpu Andrea IPL Școala Internațională ”Heritage” M
234. Praniţchi Michelle Liceul Teoretic „Academia Copiilor” M
235. Boiştean Nicolae Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
236. Ţurcanu Nicolae Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
237. Enache Dumitru Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” M
238. Eremeico Anastasia Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani” M
239. Gîrleanu Mirela Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
240. Lozovanu Marius Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
241. Socolov Vladislav Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
242. Miron Georgeta Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
243. Badan Adrian Gimnaziul nr. 53 M
244. Ojog Felicia Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” M
245. Stîncă Alexandru Liceul Teoretic “Literarum” M
246. Boldurescu Alexandru Liceul Teoretic ,,M. Kogălniceanu” M

Clasa a VIII-a
Numărul participanților : 108
Nume, prenume Instituţia Clasamentul
247. Botezat Cătălin Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 1
248. Vorona Victor Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” 2
249. Cernatînschi Dan Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” 2
250. Port Dragoș Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
251. Amarfi Ștefan Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” 3
252. Calac Arina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
253. Ploteanu Augustin Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
254. Tcacenco Nikita Liceul Teoretic „N.V.Gogol” M
255. Coroliuc Arina Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
256. Nazaru Cosmina Instituția Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
257. Harungen Ovidiu Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
258. Paiu Victor Instituţia Privată Şcoala Primară de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Junior” M
259. Platon Alexandru Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
260. Surighin Vladislav LT”D. Cantemir” M
261. Izbaș Ana -Maria Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
262. Ladaniuc Adina Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
263. Lupan Andreea Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” M
264. Bujor Alexandru Instituția Publică Liceul Teortic „M.Eliade” M
265. Negretculov Sabina Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani” M
266. Pleșu Elena Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
267. Pușcașu Ana Liceul Teoretic cu profil de arte „Elena Alistar” M
268. Vlas Arsenie Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” M
269. Suruceanu Daniel Liceul Teoretic cu Profil Real „Mihai Marinciuc” M
270. Blajin Madlena Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M

Clasa a IX-a
Numărul participanților : 86
Nume, prenume Instituţia Clasamentul
271. Balan Felicia Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 1
272. Scleariuc Marius Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” 2
273. Zăbreanu Andrei Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” 2
274. Ursu Valeriu Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 2
275. Copaci Andrei Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
276. Culava Marie Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” 3
277. Mehryar-Rad Roxana Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
278. Patlatii Adelina Instituţia Privată de Învăţământ Liceul Teoretic „ORIZONT” 3
279. Tropin Cătălin Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
280. Naval Chiril Instituţia Publică Liceul Teoretic „Alexandr Puşkin” 3
281. Botnari Daniel Liceul Teoretic „Gaudeamus” 3
282. Bernat Nicoleta Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” 3
283. Țurcan Dan Liceul Teoretic „Ion Creangă” 3
284. Pruteanu Alina Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
285. Chiosa Valeriu Liceul „Da Vinci” M
286. Craievschi Alexandru IPLTPA „Mihail Berezovschi” M
287. Filat Fabian Instituţia Publică Liceul Teoretic „Spiru Haret” M
288. Andriuță Andreea Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
289. Ceban Constantin Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
290. Cuzmin Simion Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
291. Nusin Vladislava Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
292. Codreanu Alexandru Instituţia Privată Liceul de Creativitate şi Inventică „Prometeu-Prim” M
293. Covali Vlad Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
294. Erhan Dragoș Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
295. Florea Vasile Liceul Teoretic „Dante Alighieri” M
296. Gonciaruc Maxim Liceul Teoretic „Matei Basarab” M
297. Lazări Delia Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
298. Țâju Dragoș Instituția Publică Liceul Teoretic „Principesa Natalia Dadiani” M
299. Muravskaia Anastastasia Liceul Teoretic „Academician C.Sibirschi” M
300. Sandu Elizabet Instituţia Publică Liceul Teoretic „Mircea Eliade” M
301. Cozlov Andrei Liceul Teoretic „Academician C.Sibirschi” M
302. Rață Ovidiu Liceul Teoretic „Pro Succes” M
303. Carp Nicoleta Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
304. Nicolai Vlada Instituția Publică Liceul Teoretic ,,C.Stere” M
305. Grigoraș Dumitru Liceul Teoretic cu Profil Real „Mihai Marinciuc” M
306. Stoianov Anton LICEUL TEORETIC „MIGUEL DE CERVANTES SAAVEDRA” M
307. Zuza Marius Instituţia Publică Liceul Teoretic „Traian” M
308. Nidelcu Elena Instituţia Publică Liceul Teoretic „Ştefan cel Mare” M
309. Popov Anastasia Instituția Publică Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” M
310. Roșca Daniela Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” M
311. Antoci Iulian Liceul Teoretic „Ion Creangă” M
312. Hîrcîială Sandu Liceul Teoretic cu Profil Real „Mihai Marinciuc” M
313. Gherman Polina Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” M
314. Vilicinskaia Ecaterina Liceul Teoretic „Academician C.Sibirschi” M

Categories: NOUTĂŢI