Una din problemele noastre este lipsa timpului: nu-l avem suficient pentru a spune cuvinte frumoase celor pe care-i iubim, nu avem timp de ajuns să ne preocupe sănătatea noastră, a celor dragi, nu avem timp suficient să punem în cuvinte ceea ce simțim când tocmai la momentul potrivit avem pe cineva alături, nu, nu pe cineva întâmplător ci tocmai pe acel de care avem nevoie…
Azi, NOI, ALTAIRenii am spus de multe ori MULȚUMESC, RECUNOȘTINȚĂ, RESPECT celor care au fost alături copiilor noștri, celor pentru care performanța face parte din cotidian…
GAS NATURAL FENOSA, MOLDTELECOM, ORHEI-VIT, COCA COLA MOLDOVA, ETHIOPIA SHOP, RAIFFEISEN LEASING MOLDOVA – sunt partenerii ICAR întru realizarea unui proiect educațional… performanța se stimulează, performanța creează, performanța are nume…Mulțumim, Ludmila Motrescu, Corina Gorgos, Cornelia Cozlovschi, Aura Gîrbu, reprezentanților Coca Cola, Orhei-Vit…
Mulțumim celor care rămâneți fideli prin tot ce faceți, respect… Pentru că Vă pasă, pentru că avem tangențe de interes pentru copil, pentru performanță…
Aducem Europa ACASĂ…
Pentru asta Vă mulțumim…
De fapt, azi a fost o nouă lansare, a unui nou proiect…
Eu așa am simțit…
Cu drag de echipa de profesori, de echipa de animatori, doctori, administratori, salvamari, copii, părinți, parteneri…
Vânt prielnic, ALTAIR 2018…
Felecitări, ALTAIR 2017…
Felicitări performanțierilor…
 
Seria I
1. Diaconu Ruxanda, IPLT „Mihai Viteazul”
2. Mogoreanu Crina, IPLT „Mihai Viteazul”
3. Rusu Ina, LLMM
4. Sava Ariana, SPIC „Prometeu-Junior”
5. Gori Anda-Nicoleta, SPIC „Prometeu-Junior”
6. Ostrov Alina, SPIC „Prometeu-Junior”
7. Pascal Sofia, București
8. Komleva Mara, LT „Ion Creangă”
9. Rațoi Victoria, LT „Ion Creangă”
10. Cerneanu Grigore, LT „Ion Creangă”
11. Cogîlniceanu David, LT „Gheorghe Asachi”
12. Baxanian Constantin
13. Sajin Mihai, SPIC „Prometeu-Junior”
14. Aramă Darius, SPIC „Prometeu-Junior”
15. Rîjac Alexandra, IPLT „Ștefan cel Mare”
16. Cernăuțanu Robert, SPIC „Prometeu-Junior”
 
Seria II
1. Vorona Victor
2. Sandu Dumitru Cristian
3. Marandiuc Bogdan
4. Chihai Ana
5. Dulce Anna
6. Samoilă Jaclin
7. Mihai Valeria
8. Bodrug Beatrice
9. Bîlba Arsenie
10. Cerlat Marius
11. Scutaru Zinaida
12. Răcila Daniela
13. Djandjgava Nikita
 
 
Seria III
1. Avram Alexandru, LT „Gheorghe Asachi”
2. Balaur Cătălin, LT „Dante Alighieri”
3. Botnari Daniel, LT „Gaudeamus”
4. Ranga Mădălina, LT „Constantin Stere”, Soroca
5. Miricinschi Gabriel, LT „Ion Creangă”
6. Soltan Sebastean, LT „Dante Alighieri”
7. Ranga Andreea, LT „Constantin Stere”, Soroca
8. Lișița Corina, IPLT „Ștefan cel Mare”
9. Digori Delia, LT „Dante Alighieri”
10. Botnari Ionela-Mirela, Școala primară nr.82
11. Țurcan Dan, LT „Ion Creangă”
12. Lungu Serghei, LT „Nicolae Iorga”
13. Reșitca Daniel, LTPA „Mihail Berozovschi”
14. Căpățină Nichita, IPLT „Ștefan cel Mare”
15. Țurcan Bianca, LT „Nicolae Iorga”
16. Macari Alexandru, LT „Nicolae Iorga”
17. Sprincean Leo, LT „Nicolae Iorga”
18. Coliujco Vergiliu, LT „Ion Creangă”
19. Moloșniuc Maria, LTPA „Mihail Berozovschi”
20. Țobor Beatris, IPLT „Natalia Dadiani”
21. Foca Cristina, LT „Dante Alighieri”
 
Seria IV
1. Balmuș Andreea, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
2. Budeci Laura, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
3. Cirimpei Gabriel, IPLT „Mihai Viteazul”
4. Lozan Andreea, LCI „Prometeu-Prim”
5. Dicu Milena, LCI „Prometeu-Prim”
6. Țurcanu Nicolae, LCI „Prometeu-Prim”
7. Chistol Vlad, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
8. Mihăilă Andrei-Ionuț, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
9. Bădărău Roland, ȘPCI „Prometeu-Junoir”
10. Guțu Alexandru, LT „Mihai Eminescu”
11. Pila Mihaela-Olivia, LCI „Prometeu-Prim”
12. Garaz Loredana, LT „Mihai Eminescu”
13. Sîrbu Nichita, Liceul „Academia copiilor”
14. Șestacov Laura, LT „Mihai Eminescu”
15. Socolan Marcel, LT „Mihai Eminescu”
16. Boris Cristian, IPLT „Ștefan cel Mare”
17. Gherghelaș Vlad, LT „Mihai Eminescu”
18. Rîjac Alexandra, IPLT „Ștefan cel Mare”
19. Sîrbu Sergiu, IPLT „Ștefan cel Mare”
20. Gorgos Ailin, LCI „Prometeu-Prim”
21. Bejenaru Adrian, LT „Mihai Eminescu”
22. Sofronov Alexei, IPLT „Ștefan cel Mare”
 
Seria V
1. Dulgher Valeriu
2. Bantea Daniela
3. Galben Nicoleta
4. Burlea Vlad
5. Pîrvu Valeria
6. Boguș Dan
7. Florea David
8. Florea Vasile
9. Caisîn Alexandrina
10. Chircu Vlada
11. Baltag Adriana
12. Moraru Alexandru
13. Reșitca Arina-Maria
14. Chilaru Andreea
15. Marcan Sebastian
16. Dumbrăveanu Nicoleta
 
Seria VII
1. Barbu Taisia, Liceul „Litterarum”
2. Plămădeală Daniela, LT „Ion Creangă”
3. Tanas Tristan, Liceul „Orizont”
4. Calmîc Liviu, Liceul „Orizont”
5. Plămădeală Nicoleta, LT „Ion Creangă”
6. Pavalescu Cezara, IPLT „Mircea Eliade 
7. Sunny Domenik Kumar, Liceul „Litterarum”
8. Agop Gloria, Liceul „Litterarum”
9. Bulgac Anastasia, LT „Ion Creangă”
10. Mitrea Nichita, Liceul „Orizont”
Categories: NoutatiNOUTĂŢI