Clasa a II-a
1. Cosoi Ioan SPCI „Prometeu-Junior”                                  LOCUL I
2. Russu Darianna LT „Orizont”                                            LOCUL I
3. Mihaila Andrei-Ionuț LT „Orizont”                                    LOCUL II
4. Barbuța Robert LT„Miguel de Cervantes Saavedra”         LOCUL II
5. Banaga Ovidiu LMMTI „Socrate”                                                 LOCUL III
6. Lungu Alexandru Școala Primară nr.83 „Gr.Vieru”           LOCUL III
7. Slobodaniuc Vlad LTPA „M.Berezovschi”                        LOCUL III
8. Malcoci Tinca LT„I.Creangă”                                              MENȚIUNE
9. Zamăneagră Maria-Gabrilela LT „G.Călinescu”                  MENȚIUNE
10. Țaranu Romina ȘPCI „Prometeu-Junior”                         MENȚIUNE
11. Metei Maria LT „Ion Creangă”                                          MENȚIUNE
12. Moțpan Liviu LT Seliște, Nisporeni                                   MENȚIUNE
13. Beleuță Amelia SPCI „Prometeu-Junior”                          MENȚIUNE
14. Cerlat Marius IP Școala Primară-Grădiniță„I.Fulga”         MENȚIUNE
15. Blănuță Bianca IPLT „L.Deleanu”                                   MENȚIUNE
16. Marian Alexandru IPLT „M.Eliade”                                 MENȚIUNE

Clasa a III-a
1. Mogorean Crina IPLT „Mihai Viteazul”                            I
2. Iurcu Victor IPLT „Mihai Viteazul”                                   I
3. Nedelea Călin IPLT „Mihail Kogălniceanu”                       II
4. Lavric Patricia IPLT „Mihai Viteazul”                                II
5. Jemna David ȘPCI „Prometeu Prim”                                  III
6. Berzan Alexandru IPLT „Mihail Kogălniceanu”                III
7. Chetruș Casandra IPLT „Mihai Viteazul”                           III
8. Balan Ionela IPLT „Ștefan cel Mare”                                 MENȚIUNE
9. Ciupercă Andrei LLMTI „Socrate”                                    MENȚIUNE
10. Budeci Laura ȘPCI „Prometeu Prim”                              MENȚIUNE
11. Cazac Vlad LT „George Meniuc”                                    MENȚIUNE

Clasa a IV-a
1. Eșanu Mihai LT „Orizont”                                                  I
2. Ostrov Alina ȘPCI „Prometeu-Junior”                                II
3. Țurcanu Nicolae ȘPCI „Prometeu-Junior”                          II
4. Davidescu Vladimir ȘPCI „Prometeu-Junior”                    II
5. Rotarciuc Nicolae ȘPCI „Prometeu-Junior”                        II
6. Bolgari Ștefan ȘPCI „Prometeu-Junior”                             III
7. Efros Bogdan ȘPCI „Prometeu-Junior”                              III
8. Baerle Adrian LT „N.Dadiani”                                           III
9. Terenti Afanasie L „Litterarum”                                          MENȚIUNE
10. Lemeșca Vlada ȘPCI „Prometeu-Junior”                          MENȚIUNE

11. Sopivnic Evelina LT „D. Alighieri”                                  MENȚIUNE
12. Olaru Ecaterina LT „V. Vasilache”                                  MENȚIUNE
13. Barbu Taisia L „Litterarum”                                             MENȚIUNE
14. Rusu Ina LLMM                                                               MENȚIUNE
15. Babuc Constantin LT „G. Meniuc”                                  MENȚIUNE
16. Marian Mădălina ȘG 199 „Lăstăraș”                                MENȚIUNE

17. Nicula Rebeca LT „M. Viteazul”                                      MENȚIUNE
18. Clipca Daniela LT „N. Iorga”                                           MENȚIUNE
19. Zastînceanu Mihai ȘPCI „Prometeu-Junior”                    MENȚIUNE
20. Ojog Felicia LT „M. Eminescu”                                       MENȚIUNE
21. Tataru Daria ȘPCI „Prometeu-Junior”                              MENȚIUNE
22. Boldurescu Alexndru LT „M. Kogălniceanu”                  MENȚIUNE
23. Iliciuc Ionela ȘPCI „Prometeu-Junior”                             MENȚIUNE

Clasa a V-a

  1. Vorona Victor, LT ,,M. Kogălniceanu”,  Locul I
  1. Cerneanu Grigore, LT ,,Ion Creangă”, Locul II
  1. Vlas Arsenie, LT ,,Mircea Eliade”, Locul II
  1. Pleșu Elena IPLT ,,Mircea Eliade” Locul III
  1. Cernei Andreea LT „M. Kogălniceanu” Locul III
  1. Ladaniuc Adina LT ,,Dante Aligheri” Locul III
  1. Paiu Victor LT „Prometeu-Prim„  Locul III
  1. Ploteanu Augustin LT „Gaudeamus” Locul III
  1. Pleșca Alexandru LT „V. Vasilache”  MENȚIUNE
  1. Bantea Daniela IPLT ,,N. Bălcescu”  MENȚIUNE
  1. Ghidion Mihaela IPLT ,,Traian”  MENȚIUNE
  1. Pahov Dragoș LT „N. Iorga”  MENȚIUNE
  1. Malcoci Delia LT „Prometeu-Prim”   MENȚIUNE

 

Clasa a VI-a

1.  Copaci Andrei LT „Prometeu-Prim”                                 I
2. Culava Maria LT „Prometeu-Prim”                                     I
3. Ghereg Nichita IPLT „M. Viteazul”                                    I
4. Botnari Daniel LT „Gaudeamus”                                        I
5. Griza Mădălina IPLT „M. Eliade”                                       II
6. Anisimenco Veaceslav IPLT „O. Ghibu”                           II
7. Diaconu Cristian IPLT „M. Viteazul”                                III
8. Codreanu Alexandru LT „Prometeu-Prim”                        III

9. Cotovici Renata IPLT „Ștefan cel Mare”                           III
10. Bogdea Horea-Lucian LT „Pro Succes”                            III
11. Purice Vlademir LTPA „M. Berezovschi”                         III
12. Mehryar Roxana LT „Prometeu-Prim”                             MENȚIUNE
13. Tropin Cătălin IPLT „M. Eliade”                                     MENȚIUNE
14.  Mogorean Mihai IPLT „M. Eliade”                                 MENȚIUNE
15. Filat Fabian IPLT „S. Haret”                                            MENȚIUNE
16. Ceban Constantin LT „Prometeu-Prim”                           MENȚIUNE
17. Mahu Andreia LT „Prometeu-Prim”                                 MENȚIUNE
18.  Caradjov Andrei LT „M. Eminescu”                               MENȚIUNE
19.  Andrei Adelina IPLT „M. Eliade”                                  MENȚIUNE

20. Balan Igor LT „N. Iorga”                                                             MENȚIUNE
21. Țurcan Dan LT ,,Ion Creangă”                                         MENȚIUNE
22. Rapcea Cătălin LT „N. Iorga”                                          MENȚIUNE

 

Clasa a VII-a
1. Suruceanu Valentin IPLT ,,Ginta Latină”                           I
2. Pascaru Adelin IPLT ,,M.Viteazul”                                     II
3. Cicala Anastasia LT ,,I.Creangă”                                        II
4. Gorgos Ailin LT,,Prometeu-Prim”                          II
5. Enciu Petru IPLT ,,M.Viteazul”                                         III
6. Adam Emil IPLT ,,M.Viteazul”                                         III
7. Perciun Ian IPLT ,,M.Viteazul”                                          III
8. Ciobanu Sandală Maria LT ,,N.Iorga”                                 III
9. Lișița Corina IPLT ,,Ștefan cel Mare”                                MENȚIUNE
10. Mîrza Cristina IPLT ,,A.I.Cuza”                                       MENȚIUNE
11. Melnic Anastasia IPLT ,,A.I.Cuza”                                  MENȚIUNE

12. Hioara Erica IPLT ,,M.Eliade”                                         MENȚIUNE
13. Casian Oxana IPLT ,,M.Eliade”                                        MENȚIUNE
14. Caisin Ivan IPLT ,,Boris Dînga”, Criuleni                         MENȚIUNE
15. Stici Pavel IPLT ,,Ștefan cel Mare”                                  MENȚIUNE

 

Clasa a VIII-a
1.  Beleuță Teodor LT ,,Prometeu-Prim”                                I

2. Babin Claudiu IPLT „M. Eliade”                                       I
3 . Zvizdenco Adrian IPLT „M. Eliade”                                II
4. Wu Xenia IPLT „M. Viteazul”                                           II

5. Bezrucico Anastasia LT „M.Eminescu”                            III
6. Iftimie Daniela IPLT „M. Eliade”                                      III
7. Mogus Nina IPLT „M. Eliade”                                           III
8. Ciocoi Cristian IPLT „Ștefan cel Mare”                             III
9. Moroz Natalia IPLT „Ștefan cel Mare”                              III
10. Efros Răzvan LT „M. Kogălniceanu”                               III
11.  Guțu Anastasia IPLT „Ștefan cel Mare”                                     III
12. Mintus Victor IPLT „M. Eliade”                                      MENȚIUNE

13. Rarenco Andrei IPLT „M. Eliade”                                   MENȚIUNE

14. Tataru Tamara LT „M. Sadovianu”                                  MENȚIUNE

15. Lîtchina Anna LT „D. Cantemir”                                     MENȚIUNE

16. Nicolăiescu Cătălina IPLT „S.Haret”                               MENȚIUNE

 

Clasa a IX-a
1. Baerle Victor IPLT ,,N. Dadiani”                                                                               I
2.  Pascaru Ștefan-Alin IPLT ,,M. Viteazul”                                                              II
3.  Moglan Mihai LT ,,I. Hasdeu”                                                                                  II
4.  Sîrbu Alexandra LT ,,M.Eminecu”                                                         III
5.  Cernega Oana IPLT ,,N. Dadiani”                                                           M
6.  Baba Segiu-Cristian LT ,,Prometeu-Prim”                                          M
7.  Bîtcă Marius LT ,,M.Eminecu”, Hîncești                                                              M
8.  Izvoreanu Valeria LT ,,Miguel de Cervantes Saavedra”                              M
9. Muntean Patricia LT ,,D. Alighieri”                                                         M
10. Vaculin Vladislav IPLT ,,G. Latină”                                                        M
11. Terenti Ion LT ,,M.Eminescu”

Categories: NOUTĂŢI